PEWNE ZWYCIĘSTWO W LUBNIE

W niedzielę o godzinie 13.00 na stadionie w Lubnie Sokół podejmował miejscowy Kopanik w dziesiątej kolejce A-Klasy. Drużyna jechała na ten mecz w dużym osłabieniu i z myślą, że ten pojedynek to nie będzie spacer. Mecz prowadziła trójka sędziowska: Damian Mazur: Wiesław Nowik, Hubert Nowik.

Sokół już od pierwszych minut zastosował wysoki pressing na połowie rywali. Kopanik mógł tylko liczyć na kontry, ale były to bardzo groźne rajdy bocznymi sektorami boiska. W 12 minucie strzałem tuż przy słupku Jakub Zadrożny pokonuje bramkarza rywali. W 15 minucie drugą bramkę zdobywa Michał Mokrzycki dobijając piłkę, którą bramkarz po strzale wypuścił przed siebie. Sokół po tych dwóch bramkach kontrolował mecz, a Kopanik do końca pierwszej połowy nie zagroził bramce gości.

W drugiej połowie Sokół ponownie kontrolował mecz, ale rywale chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową. Tak się jednak nie stało, a otwarta gra drużyny z Lubna naraziła ich na szybką kontrę Sokoła, a Kacper Żarczyński zdobywa bramkę na 3:0. Po niespełna dziewięciu minutach Mateusz Zwindowski dośrodkowuje z rzutu rożnego, a Piotr Jakubowski zdobywa bramkę pięknym strzałem głową. Kopanik zdobywa w bramkę po błędzie naszego bramkarza, który wyszedł z bramki i minął się z piłką, czyli kopia straconej bramki w I Rundzie Pucharu Polski. Bramkę na 5:1 zdobywa Mateusz Zwindowski.

Sokół wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow - Piotr jakubowski, Mateusz Dolak, Wojciech Kozak, Przemysław Kowalik - Mateusz Zwindowski, Jakub Zadrożny, Michał Mokrzycki, Kacper Żarczyński - Mariusz Kwaśny, Mateusz Kowalik

Ławka rezerwowych: Szymon Domagała, Sebastian Skwirowski, Jakub Grzelak

Dziękujemy licznie przybyłym kibicom do Lubna, a już teraz zapraszamy na ostatni ligowy mecz, który odbędzie w niedzielę o 13.00, a rywalem będzie Bytyń Nakielno.