PIĄTE ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU

W niedzielę na stadionie w Suliszewie Sokół rozegrał swój ostatni mecz ligowy na własnym obiekcie. Rywalem był przeciwnik z dolnej części tabeli Bytyń Nakielno. Mecz prowadził tylko jeden sędzia: Damian Godlewski.

Początek meczu był dla drużyny z Suliszewa wyśmienity, szybko zdobyta przewaga na całej szerokości boiska pokazała, że Bytyń nie miał możliwości wyjścia z własnej połowy, jedynie poprzez stałem fragmenty gry rzuty wolne. W 10 minucie wynik otwiera Mateusz Kowalik, który dobija piłkę po rzucie rożnym. W 24 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego i błędzie bramkarza wynik podwyższa Mateusz Zwindowski. Końcówka pierwszej połowy była lepsza w wykonaniu drużyny przyjezdnej, która postraszyła gospodarzy i o mały włos zdobyłaby kontaktową bramkę.

W drugiej połowie przewagę na boisku zdobyła drużyna gości, którzy szybko przerywali wolne ataki Sokoła i coraz bliżej znajdowali się z akcjami pod ich bramką. W 53 minucie rajd prawym skrzydłem zawodnika Bytynia, który w piękny sposób ogrywa naszego obrońcę i wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem, ale strzał odbił goalkeeper, lecz przytomne zachowanie jednego z pomocników gości, który dobił piłkę do pustej bramki. Sytuacja na boisku zrobiła się nerwowa i Nakielno jako pierwsze ruszyło do ataku co spowodowało szybkie i groźne kontry Sokoła. W 79 minucie Kacper Żarczyński w pięknym stylu pokonuje bramkarza lobując go i zrobiło się 3:1. W końcówce meczu Adam Kozak mógł podwyższyć wynik, lecz szybszy był obrońca przyjezdnych, który zablokował strzał.

Grzegorz Karow - Piotr Jakubowski, Mateusz Dolak, Wojciech Kozak, Jakub Zadrożny - Paweł Serafin, Mateusz Zwindowski, Adam Kozak, Michał Mokrzycki, Kacper Żarczyński - Mateusz Kowalik

Ławka rezerwowych:

Piotr Masztalerz, Jakub Lipiński, Jakub Grzelak, Marcin Kostrzewa, Mariusz Kwąśny, Mateusz Rutkowski, Mateusz Terefeńko

Dziękujemy kibicom za przybycie i zapraszamy na ostatni ligowy mecz w niedzielę 17.11. br. o godz. 13.00 w Giżynie, gdzie Sokół podejmie miejscowy Grom. Serdecznie zapraszamy.