SANTOS POKONANY

W niedzielę na stadionie w Karsiborze (k. Wałcza) o godz. 13.00 Sokół podejmował wicelidera Santos Kłębowiec. Gospodarze z poprzedniej kolejki mieli lekki niedosyt przegrywając minimalnie w Drawsku z miejscowym KP tylko 1:2. Mecz ten wyjątkowo prowadził tylko jeden sędzia: Sobczak.

Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem w ramach sprzeciwu wobec ostatnich wydarzeń związanych z naruszeniem nietykalności sędziów na boiskach piłkarskich. Już na początku meczu Adam Kozak wyszedł na czystą pozycję, ale strzał zbyt słaby by goalkeeper miejscowych skapitulował. Santos bardzo szybko przystąpił do ataku na bramkę Sokoła i stworzyli sobie tym kilka dogodnych sytuacji, w jednej piłka trafiła słupek, a kolejną nasz bramkarz wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam z napastnikiem miejscowych. Sokół po lekkim przebudzeniu powoli ruszył do przodu i od razu stworzył sobie stuprocentową sytuacje, po jednym z dośrodkowań zdobywa bramkę, która nie zostaje uznana ponieważ zawodnik Sokoła był na pozycji spalonej. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji.

Druga połowa to szybki atak naszej drużyny i zdobyta bramka w 48 minucie przez Adama Kozaka, a asystował Mateusz Zwindowski. Stracona bramka przez Santos nie podziałała zbyt motywująco i nie mogli wyjść z piłkę za połowę przeciwnika. Za to Sokół napierał przez dobre 15 minut, ale bramkarz gospodarzy spisywał się znakomicie. Gdy już Santos zaczął kontratakować to pod bramką przyjezdnych zrobiło się gorąco, lecz obrona Sokoła spisywała się bez zarzutu. W 75 minucie Mateusz Terefeńko wykorzystuje dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Zwindowskiego i podwyższa wynik na 2:0. Końcówka meczu emocjonująca, ale to Sokół z trudnego terenu wywozi 3 pkt i melduje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Sokół wystąpił w składzie:

Grzegorz Karow -  Marcin Jakubowski, Piotr Jakubowski (Mariusz Kwaśny), Wojciech Kozak, Mateusz Dolak - Paweł Serafin, Jakub Zadrożny, Adam Kozak, Michał Mokrzycki (Mateusz Terefeńko), Kacper Żarczyński (Mateusz Kowalik) - Piotr Masztalerz (Mateusz Zwindowski)

Dziękujemy przybyłym kibicom i zapraszamy na kolejny ligowy mecz w niedzielę 27.10 br., a przeciwnikiem będzię Legion Strączno.